Odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd ale przede wszystkim na zdrowie. Jeśli jemy tłusto, słodko, produkty przetworzone z duża ilością konserwantów, barwników, polepszaczy smaku, a do tego mało się ruszamy w naszym organizmie gromadzą się toksyny. Z niewielką ilością toksyn nasz organizm da sobie radę, ponieważ nigdy w 100% nie jesteśmy ich pozbawieni. Jednak gdy toksyn jest za dużo, narządy oczyszczające nie nadążają z oczyszczaniem. Wtedy toksyny gromadzą się i kumulują w różnych narządach, najczęściej w wątrobie, układzie pokarmowym, tkance tłuszczowej i nerwowej. Wynikiem czego jesteśmy osłabieni, zmęczeni, podenerwowani i mamy kłopoty z trawieniem. Pogarsza się stan skóry, zaczynają wypadać włosy, paznokcie stają się łamliwe, także często boli nas głowa. Systematycznie i długotrwale zatruwany organizm szybciej się starzeje.
Zdrowe, jak najbardziej naturalne, nieprzetworzone produkty to inwestycja na teraz i na przyszłość. Zdrowe odżywianie wymaga pewnego zaangażowania.
Polecamy 10 produktów, które skutecznie oczyszczają organizm z toksyn i dlatego warto o nich pamiętać w codziennym jadłospisie:
1.AWOKADO – zawiera przeciwutleniacz o nazwie glutation, który usuwa z organizmu wolne rodniki a także oczyszcza z pestycydów. Dodatkowo awokado przyspiesza przemianę materii.
2.BROKUŁY – obniżają poziom cholesterolu, a co za tym idzie doskonale oczyszczają naczynia krwionośne.
3.CYTRYNY I GREJFRUT – zawierają silne przeciwutleniacze .Proces oczyszczenia przyspiesza picie rano szklanki wody z cytryną. Grejpfrut wspomaga przemianę materii i pomaga w szybszym trawieniu pokarmów.
4.CZOSNEK – bardzo silne właściwości oczyszczające zawdzięcza siarce ( tak jak kapusta ) ma on  działanie antybakteryjne.
5.JABŁKA – swoje właściwości oczyszczające zawdzięcza obecności błonnika, który w naszym organizmie działa jak miotełka usuwając nie strawione  resztki pokarmu. Jedzmy jabłka surowe ze skórką lub w postaci świeżo wyciśniętych soków.
6.JOGURT NATURALNY – zawiera kultury bakterii wspomagających pracę układu trawiennego i oczyszcza goi ze zbędnych produktów przemiany materii. Warto do niego dodać produkty bogate w błonnik- np. otręby czy płatki owsiane.
7.KAPUSTA – obecna w każdej kuracji oczyszczającej jako składniki soku warzywnego. Właściwości oczyszczające ma także kapusta kiszona.
8.WODA – nie tylko wypłukuje toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii ale także oczyszcza, nawilża całe ciało.
9.ZIELONA HERBATA – zawiera polifenole , oczyszcza organizm z pestycydów, barwników czy konserwantów, które zjadamy wraz z żywnością.
10.ŻURAWINA –zawiera antyoksydanty, dzięki czemu ma właściwości antybakteryjne, odtruwające i przeciwzapalne. Jest bardzo skuteczna przy zakażeniu dróg moczowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-Porady